Logo
07:00 - 14:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. NABÍZENÉ PRODUKTY
 3. Kanalizační materiály

Kanalizace potrubí, roury,odbočky, kolena, poklopy litinové, poklopy plastové, poklopy kompozitové, mříže litinové, kontrolní šachty plastové, betonové šachty a skruže,skruže studniční, odvodňovací žlaby, jímky, septiky, nádrže na vodu, vsakovací boxy, vodoměrné šachty,vodovodní potrubí, litinové tvarovky, PE potrubí na přípojky, šoupata, uliční vpusti, dvorní vpusti plastové, lapače splavenin /gaiger/


Kanalizační trouby a tvarovky

Dosud se velké oblibě těší klasické kanalizační potrubí a tvarovkyz PVC-U, které se vyrábí v dimenzích od DN 110 až po DN 500 a to ve dvou variantách kruhové tuhosti - SN 4 a SN 8. Je to dáno jednak běžnou dostupností, širokým sortimentem, tak i zajímavou cenovou relací. Používá se běžně pro výstavbu, nebo rekonstrukci nejen hlavních kanalizačních sítí,ale především pro výstavbu domovních kanalizačních přípojek.

Pro výstavbu hlavních kanalizačních řadů se nyní stále častěji používá materiál PP / polypropylen /nebo také  materiál PE / polyethylen /. Potrubí se dodává s kruhovou pevností SN 8, SN 10, SN 16. Vyrábí se v žebrovaném provedení s vnitřní hladkou vrstvou bílé barvy, která usnadňuje monitorování kamerou.


 

Potrubí, roury

kanalizační potrubí

PVC KG kanalizační potrubí je určeno pro odvod splaškových nebo dešťových vod. Oranžové PVC kg potrubí se většinou používá do země. Může být použito i uvnitř budovy. Venkovní kanalizační systém obsahuje pvc roury a potrubí vyrobené z tvrdého PVC v průměrech od 100 mm do 800 mm. Nejběžněji používané rozměry jsou DN110, DN125, DN160, DN200, DN250 a DN315.

 

Potrubí, roury

 • KG trubky jsou vyráběny v délkách 0.5m, 1m, 2m, 3m, 5m
 • kanalizační systém je vyroben z neměkčeného polyvinylchloridu (PVC)

Tvarovky

pvc tvarovky

Oranžové PVC tvarovky se používají v pevnostních normách SN2, SN4, SN8, SN12. Tvarovky májí různá označení: kolena, odbočky, redukce, přesuvky, zátky, víčka, přechody z litiny na kg nebo kameniny na kg a naopak. Tvarovky jsou vyrobené z tvrdého PVC oranžové barvy v průměrech od 100 mm do 600 mm.K2 tvarovky

k2 odbočka

Tvyrovky s označením K2 - Kan od polského výrobce mají profilovanou korugovanou (žebnovanou) stěnou. Tvarovka má dvoustěnnou konstrukci. Vnější stěna je oranžová zvlněná, korugovaná a vnitřní stěna je bílá hladká. OběVnitřní a vnější stěna je vzájemně spojena a tvoří kompaktní konstrukci. Pro výrobu PP K2 tvarovek se používají průměry DN 150 - DN 1000 dle DIN je využíván polypropylén nejnovější generace, který má vysokou pevnost.

PVC je v podstatě nejdéle používaný materiál pro potrubí z plastu. Existují dva druhy PVC potrubí. Oba druhy jsou oranžové a mnohdy kupující, architekti a dokonce i úřady neznají rozdíl.

 

Masivní plná pevná stěna

 • Původní pevná varianta
 • Z vnější až na vnitřní stěnu je stejný materiál (nejlépe je vidět na úkosu konci roury
 • Normální SN4, SN2 nebo SN8 a možná je i větší pevnost PVC materiálu

Pěnové jádro

 • Nyní je nejrozšířenější potrubí - "strukturované" nebo "pěnou". Bohužel je tato varianta, díky své nízké ceně, často nazývána jako "standard" a prodává se jako klasické PVC kanalizační potrubí pro vnější rozvody
 • Má vnější a vnitřní tenkou vrstvou "normálního" materiálu, je vypěněná s porézní vrstvou. Částečně z recyklovaného obsahu. Nejlépe je struktura vidět v úkosu na špičatém konci
 • Tyto trubky jsou o 15-20% lehčí než kompaktní a také "levné"
 • Poměrně křehké, zejména v chladném počasí

Kanalizace

Kanalizační potrubí z PVC se používá pro odvedení splaškových (kanalizačních) či dešťových vod. Ukládá se většinou do země. Může být použito pro částečné vnitřní i vnější části budov. Venkovní kanalizační systémy obsahují různé druhy materiálu, např. roury a tvarovky vyrobené z tvrdého PVC oranžové barvy v průměrech od 100 mm do 800 mm.
Logo
Vomaplast s.r.o.
Houzar Jan
07:00 - 14:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz